ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda Mesaj-136a97a

Join the forum, it's quick and easy

ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda Mesaj-136a97a
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» En Hızlı Resim Upload Sitesi
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptyC.tesi Ocak 25, 2014 11:09 am tarafından beyazseo

» Full HD Film İzleme Sitesi
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptyCuma Ocak 24, 2014 12:39 pm tarafından beyazseo

» En Güncel Kişisel Blog Sitesi
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptySalı Ocak 21, 2014 1:11 pm tarafından beyazseo

» HD 720p Tek Parça Film İzle
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptySalı Ocak 21, 2014 12:19 am tarafından beyazseo

» En orjinal düğün ve sünnet davetiyeleri
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptySalı Ocak 14, 2014 6:12 pm tarafından beyazseo

» En ucuz Baymak kombi fiyatları
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptyPtsi Ocak 13, 2014 10:42 pm tarafından beyazseo

» En uygun Çanta , Cüzdan , Tayt Burada
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptyPaz Ocak 12, 2014 2:44 pm tarafından beyazseo

» Canlı Tv - Star tv canlı izle - Trt canlı izle
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptySalı Ocak 07, 2014 11:44 am tarafından beyazseo

» 2014 Album Download - Vevo
ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda EmptyÇarş. Ocak 01, 2014 11:21 pm tarafından beyazseo

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Firkateyn adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Anahtar-kelime

ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda

2 posters

:: Haberler :: Gündem

ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda Empty ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda

Mesaj  faruk5 Salı Ağus. 11, 2009 9:42 pm

ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda

İsrail'de inşaat alanında faaliyet gösteren tek yabancı şirket olan Yılmazlar Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet R. Yılmaz, ABD Başkanı George Bush’un İsrail’e, görev süresi bitmeden İran’a harekat yapılacağı güvencesi verdiğini ve 3. Dünya Savaşı’nın başlayabileceğini ifade ettiğini savundu. Yılmaz, “İran’a saldırı yapılırken, Irak’ın Kuzeyinde kendine uygun bir yapıyı temin etmek isteyen Amerika ve İsrail Türkiye’nin duyarsızlığını ve iç meseleleri ile uğraşmasını fırsat bilerek Türkiye aleyhinde birçok gelişmenin önünün açılmasına sebep olabilirler” dedi.

Yılmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Amerika’da demokrat, savaş karşıtı ve potansiyel Müslüman olarak görülen Barak Obama’nın Bush Hükümeti ve İsrail’i son derece rahatsız ettiğini belirtti. Obama’ya güvenemeyen İsrail’in, İran’a harekat konusunda Bush’un görevden ayrılmasından önce harekete geçmesini istediğini ifade eden Yılmaz, Bush’un İsrail'in 60. kuruluş yıldönümü törenlerinde İsrail’ bu güvenceyi verdiğini savundu. Yılmaz şöyle konuştu:

“Geçen hafta İsrail Meclisinde konuşan Bush ve kabinesi, görev süresi bitmeden İran’a harekat yapıp Obama’yı çaresiz bırakma konusunda İsrail’e güvence verdi. İsrail için Yahudi tarihinde en önemli olay sayılan 1.yy 'da Roma imparatorluğu tarafından İsrail’in yıkılışını hatırlatıp, İran’a gönderme yaparak, İsrail’in bir daha asla bu duruma düşmeyeceği ve 307 milyon Amerikalının bu konuda her türlü mücadeleyi vereceğinin sözünü verdi. Görevden ayrılmadan İran’a bir saldırı düzenlenebileceğinin altını çizdi ve bunun da 3. Dünya savaşının başlangıcı olacağını ifade etti. Bush tarihte İsrail’i düşmanlarına karşı koruyan ve Romalılar tarafından yıkılan surları (MASADA) referans gösterip, size söz veriyorum 'MASADA bir daha düşmeyecek' diyerek ant içti.”

İran’a harekatın gerçekleştirilmesi durumunda, Irak’ın kuzeyinde kendine uygun bir yapıyı temin etmek isteyen Amerika ve İsrail’in, Türkiye’nin duyarsızlığını ve iç meseleleri ile uğraşmasını fırsat bilerek, Türkiye aleyhinde bir çok gelişmenin önünün açılmasına sebep olabileceği görüşünü dile getiren Yılmaz şunları söyledi:

“Ne yazık ki, yanı başımızda bu meseleler hakkında kararlar alınırken bizler, kendi içerimizde bir birimizle didişerek enerjimizi içerde tüketmeye devam ediyoruz. Acilen Türkiye kendisini her alanda güçlendirerek çok kısa bir süre içerisinde yanı başımızda ortaya çıkacak olan yangına kendisini hazır hale getirmek zorundadır. Bu konu da TSK inisiyatif alarak halkı bu gelişmeler ışığında bilinçlendirmeli ve Türkiye’nin yönetiminde etkin her kuruma gerekli uyarıları yapmak durumundadır. Türkiye 2007 seçimlerinden sonra Hükümetsiz kalmıştır. Şu anda Türkiye’de bir Hükümet varlığından söz etmek mümkün değildir. Türkiye güçlü bir Hükümet ve ayrık güçlerin işbirliği ile bu meselelerin önüne geçmek zorundadır. Aksi takdirde bu meselelerin millet aleyhine ortaya çıkartacağı olumsuz koşulların sorumlusu sadece Hükümet değil ülke yönetimi üzerinde etkin olan her elit güç vebal altında.”
faruk5
Yeni Başladım
Yeni Başladım

Rep Gücü : 43

ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda Empty Geri: ABD 3.Dunya Savasi Hazirliginda

Mesaj  sedaseda Salı Ağus. 11, 2009 11:12 pm

Bizr biraz zor saldırırlar..
sedaseda
sedaseda
Yeni Başladım
Yeni Başladım

Rep Gücü : 17